Sistem Yapı
Çelik Çatı Sundurma

Çelik Çatı Sistemleri

Sistem Yapı

Çelik çatı sistemleri, her türlü yapıda kullanılabilecek oldukça dayanıklı ve uzun ömürlü çatı sistemleridir. Yapının kendi sabit ağırlığına getirdiği ek zati (kalıcı) ağırlık, çok fazla değildir. Muhtemel doğal afetlerden etkilenme oranı düşük olan kalıcı ve sağlam sistemlerdir. Bu sebeple doğal afetlerde can kayıplarını dolaylı olarak önleyici etkisi vardır.

Çelik Çatı

Çelik Çatı

Sistem Yapı Metal Tasarımı Çelik Çatı Sistemlerinin Özellikleri

Sistem Yapı Metal, çelik çatı sistemlerinde geniş opsiyon sunmaktadır. Projenin yapı yetkilisi veya dışarında tasarımcıların tasarladığı çatı sistemlerini uygulayabilmekteyiz. Talebe göre hazırladığımız kendi proje ve tasarımlarımızı da kurabiliriz. Ürettiğimiz çatı sistemleri kolaylıkla uygulanabilir. Gerek görülürse farklı çatı uygulamaları da, diğer tasarımlar veya sistemler bozulmadan projeye uyarlanabilir.

Sistem Yapı
Sistem Yapı

Sistem Yapı Metal’in çelik çatı sistemleri özellikleri şunlardır;

  • Çelik çatı sistemlerinde taşıyıcı konstrüksiyon imalatı ve montajı yapılabilmektedir.
  • Sandwich panel, kenetli metal gibi çatı kaplaması da sisteme dahildir.
  • Çatıda biriken suların tahliyesi için drenaj sistemleri de bulunmaktadır.
  • Çelik çatı sistemlerinde projeye özel imalat ve tasarım yapılmaktadır.
  • Zaman ve mekândan bağımsız üretim, sertifikalı kaliteli malzeme garantisi verilmektedir.
  • Tüm çatı sistemi için anahtar teslim uygulaması yapılmaktadır.
Sistem Yapı
Sistem Yapı

Çelik Çatı Sistemleri Nedir?

Çelik çatı uygulamaları, yüksek dirençli yapılardır. Yapı bütünlüğünün korunmasını sağlar. Çelik çatı yapı malzemeleri veya donanımlar fabrikasyondur; bu sebeple tam bir güvenlik sağlar. Sistemdeki koruyucu malzemeler, çatı kalitesini yükseltir.

Çelik çatı sistemleri, üretim ve montaja dayalı sistemlerdir. İmalatı ve uygulanması zemin ve mekân gözetmeksizin her mevsim, her bölgede kolaylıkla yapılabilir. Yapı elemanlarının öz yükleri olan kalıcı veya sabit yüklere uyguladığı ek ağırlık, diğer çatı sistemlerine oranla daha azdır.

Çelik çatı sistemleri; özellikle fabrika, iş yeri ve garaj gibi yapılarda tercih edilen dayanıklı ve usun ömürlü çatı sistemleridir. Betonarme çatı sistemlerinin en güçlü alternatifidir.

Çatılar, herhangi bir yapıda en güvenli ve sağlam olması gereken bölümlerdir. Türkiye’nin deprem kuşağında olması ve doğal afetlerin son yıllarda artması sebebiyle çelik konstrüksiyon çatı sistemleri daha çok tercih edilmeye başlanmıştır. Bu sistemler, can ve mal kaybını önleme potansiyeli olan, yıkılması güç sistemlerdir. Her türlü hava koşulunda güvenle kullanılabilir.

Sağlam yapısı ve uzun ömürlü kullanım imkânı vermesi sebebiyle uzun vadede diğer çatı sistemlerine göre daha az maliyetlidir. Şiddetli rüzgâr, fırtına ve hortum gibi doğal afetlerde yapıları koruyarak, olası maliyetlerin önüne geçmektedir. Ayrıca ısı yalıtımı sağlaması ve bakım gerektirmemesi de maliyetleri düşürmektedir.

Sistem Yapı
Sistem Yapı

Özellikle büyük yapılarda tercih edilen çelik çatı sistemleri, yapının özelliğine göre tasarlanmaktadır. Çeliğin soğuk olarak işlenmesi ile elde edilir. Kurulumu kolaydır, imalat süresi kısadır.

Fabrikalar, hafif çelik binalar, alışveriş merkezleri, sosyal tesisler, müstakil konut yapıları, ağır çelik endüstriyel yapılar, hangarlar, hayvan barınakları ve depolar gibi çok çeşitli yapılarda kullanılabilir.

Sistem Yapı Metal; ISO kalite standartları çerçevesinde çelik çatı ve çatı donanımları çözümleri sunuyor. Fabrikanız, iş yeriniz veya herhangi bir yapı için çelik çatı taleplerinizi kısa sürede tasarlayarak, kurulumunu gerçekleştiriyoruz. Uluslar arası standartlara uygun tasarımlarla hizmet veren firmamız, çelik çatı sistemleri ve donanımları üretimi ve tasarımında öncü firmalar arasında yer almaktadır.

Firmanıza özel çelik çatı tasarımlarını bütçenize uygun seçeneklerle sunuyoruz. Bize uğrayın, ihtiyaçlarınızı anlatın, tasarımlarımızı inceleyin!

Özel tasarım talepleri, istediğiniz özelliklerde çelik çatı için sistem-yapı@windowslive.com adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Tel: 0532 495 82 03

Related posts

Projeye Özel Çelik İmalat

admin

Çelik Konstrüksiyon Evlerin Sağladığı Yararlar

admin

Leave a Comment

Hemen Teklif Alın