Sistem Yapı
PVC Pencere Sistemleri

Isıcam Konfor ve Sinerji’nin özellikleri neler? Arasındaki fark ne?

Isıcam, pencerelerde ısı yalıtımı konusunda Isıcam Sinerji ve Isıcam Konfor modelleri ve 3 katlı camları ile tanınmaktadır. Peki Isıcam Konfor ve Sinerji özellikleri ve aradaki farklar nelerdir?

Ahşap pencere doğramalarının PVC pencereler ile değiştirilmesi ve binalarda dış cepheye ısı yalıtımı uygulaması yakın zamana kadar yüksek ısıtma giderlerini azaltmak için uyguladığımız tedbirler arasındadır. Şimdilerde ise daha aydınlık mekanlar için büyütülen pencerelerden kaynaklanan ısı kaybını azaltmak amacıyla özel kaplamalı çift camlar ve üçlü camlar Isıcam tarafından piyasaya sürülmektedir.

Isıcam’ı standart çift camlardan ayıran fark ara boşluğunda hava yerine argon gazı doldurulması, ısı kontrol kaplamalı (low-e) camlar kullanılması, uzun garanti süresi ile kaliteli malzeme ve işçilik olarak özetlenebilir.

Isıcam Sinerjinin en temel yararı ısı kontrolü özelliği sayesinde kışın evin sıcaklığını muhafaza etmeye yardımcı olmasıdır. Işık geçirgenliği korunurarak güneş ısısından maksimum oranda yararlanmak mümkündür ve bu sayede pencere önü soğuk olmaz ve olası buğulanmalar gecikir. Bu nedenle Türkiye’nin Ege ve Akdeniz bölgeleri haricinde kullanılmasında fayda bulunmaktadır. Üç camlı, çift ara boşluklu ve çift low-e kaplamalı Isıcam Sinerji 3+ ise 2 kat daha fazla ısıyı muhafaza eder.

Isıcam Konfor Özellikleri ise kaplamalı yalıtım camı sayesinde güneş ısısı girişini %40 azaltarak evin yazın serin kalmasını sağlar ve klima elektrik masraflarını azaltmaya yardımcı olur. Isıcam konfor aynı zamanda kışın da evin sıcaklığını muhafaza etmekte etkilidir ve ısıtma giderlerinizde tasarruf sağlar. Bu bakımdan başta Ege ve Akdeniz bölgesi gibi bol güneş alan ve yazları sıcak geçen yerlerde Isıcam konfor tavsiye edilmektedir. Isıcam Konfor 3+ ise çift ara boşluklu ve güneş-ısı ile ısı kontrol camlı üçlü Isıcam ünitesidir.

Mevcut ahşap, PVC veya alüminyum pencere doğramalarında Isıcam tasarrufunu yaşamak istiyorsanız Isıcam Yetkili Üreticileri ile doğrudan bağlantıya geçebilirsiniz. Yaptığınız yatırımın karşılığı bulunduğunuz bölgeye göre değişmekle beraber geri ödemesi süresi 1-3 sene civarındadır.

Isıcam konfor ve sinerji nasıl anlaşılır? Herhangi bir camın Isıcam olup olmadığını anlamak için pencere yakınında çakmak yakıp, alev gölgesinin dış camın içe bakan yüzeyinde kızıl veya pembemsi, diğer kaplamasız camlarda ise sarımsı bir renk alması gözlemlenir. Isıcam yok ise dört gölge de aynı renktir.

Leave a Comment

Hemen Teklif Alın